F1 2008, 17. kolo - Čína
Přestože se nyní v Brazílii bude bojovat rozhodčí šampionátu, vypadá to, že tento víkendový závod v Číně byl skutečným bodem obratu v titulním boji. Když jsme vstoupili o víkendu, měli jsme tři řidiče, kteří si mohli matematicky vzít titul, i když pouze dva se zdali být skutečnými kandidáty.

Robert Kubica padl v první překážce. Jako nejméně pravděpodobné, že si tuto slávu získá, a se všemi naději BMW, které mu jezdily na ramenou, zápasil se dvěma kvalifikačními sezeními a mohl se postavit na mřížce pouze na 11. místě. Během závodu se mu podařilo maximalizovat strategii, aby získal několik bodů, ale vypadl z mistrovského boje.

Zůstali jen Massa a Hamilton. Od úvodních minut prvního zasedání Free Practice vypadal McLaren, že bude dominovat. Hamilton měl pod sebou auto a naprostou důvěru v rohy, což znamená, že neustále vysílal rychlé časy na kolo. Překonal časové rozvrhy pro FP1 a FP2 a byl druhý v FP3 za posledním pokusem o příkop od Nicka Heidfelda.

Hamilton snadno vstřelil pole position a dostal skvělý start z mřížky, aby vytáhl včasný náskok v závodě. Raikkonenovi se za ním podařilo překonat Massu, ale ani Ferrari nedokázal vyrovnat tempo stanovené McLarenem. S pátou spoluhráčkou Kovalainen byl Hamilton sám, ale nepotřeboval pomoc nikoho jiného. Malá zatáčka předního křídla během první zastávky byla vše, co potřeboval k tomu, aby z něj bylo snadné vítězství. Dal bezchybnou jízdu, vzal nejrychlejší kolo a šachovnicovou vlajku. Nyní vede mistrovství o sedm bodů, takže jeho šance na titul v Brazílii jsou nejsilnější, jaké by mohly být.

Zatímco Raikkonen neměl na Hamiltonu tempo, bylo jasné, že Massa neměl tempo na žádném z předních běžců, a většinu závodu utratil na třetím místě. Když jsme se dostali do posledního stintu, Raikkonen zpomalil a v poněkud nemotorném manévru předal svému spoluhráči druhé místo. Bylo určeno, že se to stane od začátku závodu, a Massa nechala dva další body z mistrovství. Jeho deficit bude těžký na opravu, ale v závodě se může stát cokoli. Od diskuse ve Fuji až po docela standardní a předvídatelnou záležitost v Šanghaji nikdy nemůžete předvídat, co se stane ve Formule 1. Proto se bez ohledu na to stane, jsem rád, že bitva šampionátu půjde dolů k drátu.

Video Návody: 2017 Monaco Grand Prix: Kimi Raikkonen Onboard Pole Lap (Duben 2024).