Atletico Madrid vyhrává inaugurační trofej Evropské ligy - zlomí Fulhamova srdce

Antonio Lopez Atletico Madrid 2009/10

Atletico Madrid 2 - 1 Fulham (AET) (FT 1-1)

Atletico Madrid vyhrál inaugurační Evropskou ligu ve čtvrtek v noci s třídní výstavou, ale statečným odporem od Fulhama. Vzhledem k tomu, že týmy byly zablokovány na plný úvazek, hra vypadala, že je na cestě k pokutě, protože 25 minut času navíc nemohlo oddělit ani týmy. Potom Diego Forlan znovu zasáhl podruhé v zápase, aby vyhrál zápas pro Atletico a zlomil Fulhamova srdce.

Pro jižní Londýn to vždycky byla pohádka. Nikdo nikdy realisticky neočekával, že se dostanou tak daleko, nikdy nevadí zvednout evropskou trofej poprvé v historii. A konečnou píšťalkou skončila pohádka, to bylo Atletico Madrid, které bylo vyleptáno jako křestní jméno na Europa League Trophy.

Diego Forlan otevřel vstřelení gólu na španělské straně v 32. minutě a toto bylo defenzivní chyba, která vedla k brance. Nejprve Paul Konchesky vzdal držení a Antonio Reyes odstartoval krok, který se Fulham nepodařilo zavřít, blízko od Forlan dal Atletico 1-0 dopředu. Fulham už dlouho nelhal a po několika minutách se Zamora protáhl zadním krytem Atletico. Atletico nedokázal odstranit nebezpečí a Zoltan Gera připravil střelbu z blízkého dosahu pro Simon Davies, který se volejbal do sítě Atletico pro ekvalizér.

V poločase zůstalo skóre 1: 1 a dalších 45 minut útoku ze strany Atletica vidělo, že dominují a vyzařují ze své třídy, ale nikdy nedělali důležitý průlom. Fulham bránil statečně, ale jen zřídka hrozil protiútokem a jak hra pokračovala, začala vykazovat známky únavy.

Takže to mělo být více času a postupovalo podle stejného vzorce v první polovině a 10 minut ve druhé. Jen o 5 minut déle by to byl trestný rozstřel, ale pak Agüero zvedl míč po levé straně. Mizerný malý tah a závity míče přes Forlán, který se ocitl neoznačený a ve vesmíru ve středu pokutové schránky. Drzý pohyb, mírné vychýlení, Schwarzer byl zbit a hra byla vyhrána pro Atletico. Sen o Fulhamovi a velkolepém manažerovi Royovi Hodgsonovi.

Atletico zvedl trofej a bylo vše zasloužené, když bylo vše řečeno a hotovo. Nebolo pochyb o tom, že to byl lepší tým.