Stamford Bridge, Londýn.

(1-1 po první noze)

Chelsea Beat Liverpool 3-2 po prodloužení času v pěti brankovém thrilleru.

Chelsea v Liverpoolu - semifinále Ligy mistrů UEFA
Detaily fotografie: Chelsea v Liverpoolu - semifinále Ligy mistrů UEFA, které podává picapp.com

Liverpool a Chelsea se setkali v semifinále Ligy mistrů, druhé etapě včera večer potřetí za čtyři roky. Cena? Místo ve finále proti Manchesteru United. Všechno bylo připraveno na vzrušující zápas, první noha v Anfieldu opustila výhodu s Chelsea, ale jen na 1-1, západoevropská strana měla tento životně důležitý gól ve svůj prospěch.

Obě strany provedly minimální změny ve svých týmech od první etapy. Frank Lampard se vrátil ze soucitné dovolené (po nedávné smutné ztrátě své matky). John Arne Riise odstartoval zleva zpět do Liverpoolu a doufal, že v první etapě opraví svůj vlastní cíl. Yossi Benayoun začal místo Ryana Babela.

Chelsea: Cech, Essien, Carvalho, Terry, Ashley Cole, Joe Cole (Anelka 91), Ballack, Makelele, Lampard (Shevchenko 119), Kalou (Malouda 70), Drogba.
Nepoužito: Cudicini, Obi, Alex, Belletti.

Cíle: Drogba 33, pero 98ardard, Drogba 105.

Liverpool: Reina, Arbeloa, Carragher, Skrtel (Hyypia 22), Riise, Kuyt, Alonso, Mascherano, Benayoun (Pennant 78), Gerrard, Torres (Babel 99).

Nepoužito: Itandje, Finnan, Crouch, Lucas.

Cíle: Torres 64, Babel 117

Zarezervováno: Alonso, Arbeloa.

Att: 38,900

Odkaz: Roberto Rosetti (Itálie).

První polovina byla napjatá záležitost, jak se očekávalo, když dva fotbalové obři čelili tak vysokým sázkám. Brzy na Chelsea hrál o majetek, a zatímco Liverpool tlačil dopředu, bránili se dobře a hluboko, protože věděli, že připustit pryč gól v této fázi by bylo nákladné.

Když se Chelsea ocitli ve hře, začali chytit Liverpool po protiútoku a vstřelili první gól v 33. minutě. Frank Lampard prochází skvělou přihrávkou, kterou Arbeloa nedokázal zachytit. Salomon Kalou se ocitl ve vesmíru. Pokud byl mimo kancelář, pomocník rozhodčího to neviděl a vystřelil v divokém výstřelu, kterého paralyzoval brankář Liverpoolu Pepe Reina, ale Didier Drogba odskočil domácího protihráče.

Liverpool se pokusil dostat zpět do hry, ale obrana Chelsea byla solidní a vždy nesli hrozbu protiútoku a Liverpool byl nervózní. Věděli, že musí vstřelit, ale cíl se neuskutečnil dříve, než napůl. V poločase je 1-0 Chelsea a ve finále měli jednu nohu.

Liverpool vyšel ve druhé polovině ještě rozhodněji a začal se dostat do Chelsea. Druhá polovina neměla šanci na obě strany. V 64. minutě se Yossi Benayoun dostal k lepším hráčům Didier Drogba a Salomon Kalou a posílá míč do vápna.
Chelsea 1-1 Liverpool

Chelsea byl vystřelen zpět do akce, myslel si, že vyhráli hru, a nyní čelí vyhlídce na další čas, tlačili vpřed s čím dál více vkusem. Liverpool se musel silně bránit.
Po 15 minutách odehrává Michael Essien brilantní sólo po pravé straně, sám se natáhl na hranici vápna a střílí, obránci si ale stěžují na záda.

Zbytek zápasu místo něj odehraje Jermaine Pennant. Mohl by poskytnout tempo po pravé straně a nebezpečné kříže, které Liverpool potřeboval k odemčení obrany Chelsea?

Nebude to tak jednoduché. Ani jedna strana nedokázala prolomit patovou situaci a píšťalka FULL-TIME přišla se skóre vyrovnanými na Chelsea 1-1 Liverpool (agg 2-2) Extra čas to bylo, jak jsme všichni věděli, že to bude. To byl takový druh semifinále.

V první polovině dalšího času, kdy Chelsea tlačil dál, došlo k neuvěřitelnému dramatu, když si Michael Essien myslel, že vstřelil vítězný gól, slaví pryč a asistent rozhodčích označil tři hráče Chelsea za ofsajd. To se nebude počítat!

Jen o minutu později se Chelsea dostává pokutu, když Michael Ballack zakopne Sami Hyypia, nemůže zde dojít ke sporům, bylo to zjevně faul! Krok vpřed Frank Lampard.

V 98. minutě ukazuje Frank Lampard úžasnou odvahu vstoupit do přímého kopu. Je to emocionální okamžik, když běží na rohovou vlajku, kde klečí a políbí svůj černý náramek. Je viditelně slzný, cílem je vhodný hold jeho nedávno odešlé matce, když běží zpět do středového kruhu, ukazuje na svého otce Franka Seniora v davu. Chelsea 2-1 Liverpool (agg 3-2)

Ryan Babel nahrazuje Fernanda Torrese a vyvstávají otázky ohledně taktiky Beniteza. Byl Torres zraněn? V této fázi to bylo nejisté, mohli jsme jen předpokládat. Babel je v akci téměř okamžitě, když jeho elektrické tempo ho vezme do pokutového pole a padá na pokutu - ale byl to legitimní náčiní.

Uplynulo 105 minut, pouhých 10 minut od finále, Nicolas Anelka se dostal k vedlejší linii a odřízl ho Didier Drogba, aby našel síť na nejbližším místě. V této fázi musíte věřit, že je to konec hry pro Liverpool, ale Liverpool má pověst právě tím.
Chelsea 3-1 Liverpool (agg 4-2)

3 minuty od času, Ryan Babel vstřelil velkolepou dálkovou jízdu. Fanoušci Liverpoolu se ptali: "Je to stále možné?" Při druhém pohledu to mohl Čech zachránit. Babel byl 30 yardů ven a brankář Chelsea mu dovolil proklouznout jeho prsty do horního rohu. To znamenalo, že kdyby Liverpool skóroval znovu, téměř určitě by byli ve finále kvůli pravidlu pryč gólů.

Nebylo to však tak, Chelsea se držel vítězství absolutně vzrušujícího setkání

Chelsea 3-2 Liverpool (agg 4-3)

Finální píšťalka Chelsea vyhraje 3-2 (4-3 na agregaci).

Chelsea zahraje Manchester United ve finále Ligy mistrů v Moskvě 21. května 2008.s

Video Návody: Semifinále Ligy mistrů 2018/19 (Smět 2024).