EURO 2008 - semifinále do finále.
Finále EURO 2008 se dnes večer koná ve Vídni a Německo a Španělsko se účastní 13. Mistrovství Evropy UEFA.

Německo bude hledat čtvrtou trofej evropských šampionů, z tohoto sedmého vzhledu ve finále, zatímco Španělsko doufá, že jejich druhé vítězství v soutěži bude ve dvou finálech předtím, ztratilo poslední v roce 1984.

Poté, co v průběhu let získalo značku sériových nedopracovatelů, dosáhlo Španělsko svého prvního hlavního finále za 24 let. Nepochybně jim bude posílena důvěra v zlomení některých jinxů na cestě k dosažení finále znovu a konečně budou fanoušci nadšeni některým z fantastických fotbalů, které tam hráli.

Německo začalo turnaj jako oblíbené, ale v den finále jsou favority Španělsko. Možná by to tentokrát vyhovovalo i Německu, který si bezpochyby pomyslí, že hraní ne tak dobře v semifinále, ale stále vítězství, je dobrým znamením skutečných šampionů. Abychom byli spravedliví, je to často, a celkově v průběhu turnaje bylo Německo konzistentní a více než ukázalo, čeho je schopno.

Pozdní kondiční test pro Michaela Ballacka určí, zda bude hrát německý kapitán, poté, co zvedl lýtko v tréninku. Španělsku bude chybět jejich vlivný brankář David Villa, který se nebude objevovat kvůli zranění stehna, které zvedl proti Rusku.

------------------------------------------------------------------------------
Semifinále
Německo 3 - Turecko 2
Středa, 25. června 2008

V prvním semifinále vítěz Phillip Lahm na poslední chvíli dal Německu vítězství nad Tureckem o 3 góly na 2 a umístil si místo ve finále.

Ugur Boral skóroval pro Turecko brzy předtím, než Bastian Schweinsteiger vyrovnal Německo.

Miroslav Klose si v 79. minutě pro Německo postavil 2-1, ale Turecko se znovu vyrovnálo brankou ze Semih. Vypadalo to, že to comebackští králové udělali znovu, a možná vyhráli, ale tentokrát to bylo Německo, které mělo zvrat v příběhu. Stejně jako to vypadalo jako nějaký extra čas, cíl Philip Lahm poslal Německo do finále.

Byl to těžký výsledek pro Turecko, které bylo pro většinu hry lepším týmem. Tentokrát měli určitě dobrý turnaj a zvláště s ohledem na zranění, která měli, byli velmi pyšní.

Německo hrálo v dřívějších hrách lépe a bude-li si chtít vzít trofej domů, bude si muset finále ještě zvýšit.

Semifinále
Španělsko 3 - Rusko 0
Čtvrtek, 26. června 2008

Cíle Xaviho, Daniela Güiza a Davida Silvy prosadily Španělsko a samozřejmě svou první velkou trofej od roku 1964. Španělsko si hrálo s nějakým nárazem, ale Rusům se konečně zdálo, že jim došla energie, což byl pro ně skvělý turnaj. Tentokrát to byl jen jeden krok daleko a Španělsko se tohoto turnaje inspirovalo.

Ztráta hlavního střelce Davida Villa pro finále je problém, ale Španělsko střílí na všechny válce ve všech oblastech. Ať už je Fernando Torres partnerem Daniel Guiza nebo Cesc Fabregas začíná ve formaci 4-5-1, mají dobré možnosti.
----------------------------------------------------------------------------
David Villa je stále vedoucím kandidátem na zlatou botu (nejlepší střelec) se čtyřmi soutěžními cíli, ale německý Lukas Podolski je na 3, a pravděpodobně začne do Německa spolu s Klose.

Fanoušci a státní příslušníci obou velkých zemí samozřejmě budou doufat, že jejich tým vyhraje, a ti, kteří si jen užívají sledování dobrého fotbalu, se jistě dohodnou, že tyto dva týmy si zaslouží být ve finále a budou dnes v naději na nějakou vzrušující zábavu.

Byl to skvělý turnaj a my všichni doufáme, že se nám podaří dosáhnout fantastického finále. Přineste to.