Olympijské hry Bejing 2008 - ženský fotbal
Olympijský fotbal 2008 začíná.

Počet týmů v olympijském ženském fotbalovém turnaji se pro tyto olympijské hry v Bejingu zvýšil na 12. Hry v ženské soutěži se budou hrát od 6. do 21. srpna se čtyřmi skupinami po čtyřech týmech. V každé skupině postupují první dva týmy do vyřazovacích etap, dokud není vítěz.

Dva dny před oficiálním otevřením olympijských her 2008 začal fotbalový turnaj. Událost pro ženy odstartovala v úterý a událost mužů byla dnes. V soutěži Ženy se na turnaji pořádá Čína v úvodní hře vítězství 2-1 nad Švédskem. Xu Yuan dal Číně ahea dříve, než Lotta Schelin vyrovnal Švédsko. Han Duan's získala v 72. minutě vítěze za 101. mezinárodní cíl a postavila Čínu před jejich skupinu.

Mistři světa Německo odehráli svou první hru proti Brazílii, týmu, který v minulé sezóně porazili 2-0 ve vzrušující hře, aby vyhráli mistrovství světa. Tentokrát zápas neodpovídal očekáváním, což vedlo k 0-0 remízu.

Mezitím šok dne přišel, když Norsko porazilo obhajující olympijské šampióny USA. Laursen Kaurin a Melissa Wiik vstřelili góly v prvních čtyřech minutách a hra poté nepřinesla žádné další góly. Cíle Kaurin za méně než 2 minuty překonaly rekord pro nejrychlejší gól vůbec v turnaji ženského olympijského fotbalu žen.

V ostatních hrách Kanada porazila Argentinu 2-1, Severní Korea porazila Nigérii 1-0 a Japonsko natáhlo 2-2 s Novým Zélandem.