Finále Afrického poháru národů 2010

Africký pohár národů 2010 nebude v paměti dlouho žít, snad až na všechny špatné důvody. Většina útoků na týmový autobus Togo před začátkem turnaje, při kterém zemřeli tři lidé a mnoho dalších bylo zraněno. Hrozná situace byla také umocněna způsobem, jakým ji řešili všichni zúčastnění. Nejprve Konfederace afrického fotbalu zamítla žádost týmu Togo, aby se znovu připojila k turnaji, a poté znovu změnila názor. Mezitím tým objasnil, že chce pokračovat, ale vláda Togo jim to nedovolila, což vedlo k zákazu od roku 2012 a 2014 A.C.N. turnaj kvůli vládním zásahům do sportu, podle ACN.

Jak naprosto matoucí!

V mnoha ohledech byla konkurence podle vlastních standardů slabá. Mnoho stadionů bylo napůl prázdné, což přispělo ke skličující atmosféře. Zatímco tam byly některé vynikající hry, celkový standard nebyl tak velký, jak se očekávalo před začátkem turnaje.

Soutěž byla ukončena v neděli a vítězi byli Egypt, který získal svůj třetí titul v řadě tím, že porazil Ghanu 1-0 s cílem z „super-sub“ Mohamed „Gedo“ Nagy.

Zlatá medaile - Egypt

Stříbrná medaile - Ghana

Bronzová medaile - Nigérie.

Gratulujeme tedy Egyptu, ale je škoda, že vítězové A.C.N se nebudou účastnit mistrovství světa 2010, protože se nekvalifikovali. Runners Up Ghana zase domů zklamán, ale může tam být jen jeden vítěz.

Na Nigérii byla kladena vysoká očekávání, ale musela se spokojit s bronzovou medailí.

Útočník Nigérie Obafemi Martins hovořil s Guardianem v Lagosu a obvinil tlak vyvíjený na stranu, aby Super Eagles opět nedosáhli svého cíle.

"Chci jen objasnit Nigerijcům, že jsme se snažili, abychom byli mezi nejlepšími hrajícími národy v Africe a nakonec Egypt zvítězil v šampionátu. Šli jsme tam ještě předtím, než jsme šli tlakem ze všech čtvrtí, abychom vyhráli pohár." Myslím, že to způsobilo velký tlak na tým. Ale neuvědomili si, že musíme hrát první, než začneme mluvit o vítězství v trofeji, nebo alespoň dostat do finále a vyhrát.

„Myslím, že to v Angole vyvolalo spoustu problémů. Byli jsme ti, kdo hráli na míč a my se musíme soustředit, než budeme mluvit o trofeji. Myslím, že pokud jdeme tímto přístupem, nejdeme daleko, protože pokud na nás budou neustále vyvíjet tento tlak, bude pro nás obtížné, protože tím, o co se všichni zajímají, je vyhrát pohár a to jsou hráči. které na konci dne neslyší. To bude mít vliv na tým v jakékoli soutěži.

Ušetřil také část viny za trenéry.

"Myslím, že komentáře Osaze Odewimgie o zřejmém taktickém nedostatku technické posádky mají pravdu. Pravidelné střídání trenérů a hráčů nám zároveň znemožnilo velmi dobře poznat se v týmu, protože v týmu bylo mnoho hráčů." tým, se kterým jsme v minulosti nehráli.

Myslím, že ve srovnání s Egypťany, kteří byli společně, skutečně ukázali sílu jednoty v týmu. Máme také problémy s účastí na mnoha schůzkách v táboře a to nás většinou nudí. ““

Video Návody: Videokomentář #8 Pohár afrických národů - Play Off - Noční speciál 2!!! (13.2.2015) (Smět 2024).