Ji Yai Shin je skutečný golfista
Před několika lety jsem si všiml Shina na LPGA turnaji a byl jsem ohromen tím, co s tím golfovým míčem může udělat. Nebyla normální postavou golfistky jako vysoké, štíhlé a hranaté, byla podle golfových standardů a brýlí krátká, tvrdá a trpaslík. Byl jsem ohromen tím, jak mohla hrát golf, přímo dolů uprostřed a sražením vlajky. Tady byl golfista, který jsem měl sledovat. Nezklamala a v roce 2010 se dostala na 1. místo v žebříčku World Rolex Rankings.

Poté jsem se dozvěděl, že je korejská a začala vyhrávat turnaje tam a v Austrálii, když se rozhodla vstoupit na americké LPGA události. Četl jsem několik příběhů o ní a její rodině a ona má velkou touhu uspět pro svou rodinu a zemi. Jalai má velké odhodlání vyhrát a vedla ji na své cestě s velkými trenéry a její rodinou za ní. Další článek o Shinovi byl zveřejněn v mém nedávném časopise Ladies Link for Golf, jehož jsem poznamenal, že podstoupila laserovou operaci a nenosí brýle. Uvádí ji, že říká, že vidí mnohem lépe, ale stále se ze zvyku ráno probouzí a natahuje si brýle.

Nyní hledám Shin během všech LPGA turnajů, abych viděl, jak se daří. Pro mě to bylo zlepšení sledování ženských turnajů. Byl jsem znechucen s nimi, když tolik z nich muselo mít své caddyni, aby je postavili na každém výstřelu, dokonce i na putty. Myslel jsem, že jste profesionálové, měli byste vědět, až se postavíte, je součástí hraní mistrovského golfu, který nepoužívá váš caddy ze všech věcí.

V letošním roce se Shin nedařilo dobře a v únoru ztratila své první místo. Fanoušci ji stále sledují a tahají za ni celou cestu. Shinův osobní příběh je fascinující, protože věří ve vyšší moc a to ji nutí usilovně pracovat na vylepšení. Byl to její otec, který ji povzbudil, aby hru zahájila ve věku 11 let. Dívali se na televizi a upozornil na vítězství na turnajích Se Ri Pak a její otec trval na tom, že hraje golf, ale myslela si, že je to nuda. Dnes Shin říká, že Pak je stále jejím idolem a jsou to přátelé, ale říká, že se kolem ní stále cítí nervózní.

Během Shins se snažila vylepšit a hrát turnaje, které ještě nevyhrála, ale v roce 2003, když ona a její otec byli na tréninkové dráze, dostali zprávu, že její matka byla spolu s její sestrou a bratrem ve strašné nehodě. Její matka zemřela a nechala své sourozence vážně zranit. Během pobytu v nemocnici si uvědomila, že bude muset pokračovat v golfu a pracovat na jejich péči. O čtyři měsíce později vyhrála svůj první turnaj, ale bylo to odhodlání sebe a jejího otce.

Bylo to v roce 2007, když jsem si poprvé všiml Ji Lai Shina a byl jsem ohromen, když mě upoutala. Byl to pro mě dech čerstvého vzduchu. Tento malý robustní golfista udělal takovou značku na ženském golfu. Přeji jí hodně štěstí a úspěchů.

Video Návody: Ko Jin-young rises to No. 1 in women's golf following maiden major title (Smět 2024).