Ach, jak mi chybí Rockingham!
Ach, jak mi chybí Rockingham! Druhý závod sezóny se konal v North Carolina Speedway v Rockinghamu v Severní Karolíně. Nemyslím si, že na té trati byl někdy nudný závod. Přál bych si, aby to samé bylo možné říci o kalifornské ploše v Fontaně v Kalifornii. Jedním z důvodů změny byla skutečnost, že Rockingham neměl výběry davů. Nevím, jestli si to NASCAR všiml nebo ne, ale ve Fontaně bylo více prázdných míst. Majitelé dráhy vysvětlili, že tito lidé kupovali jídlo a suvenýry. Hmmm, myslíš si, že by závod sledovali. Také se chlubili, že měli špičkové baviče Jewel a Fantasia. Osobně jsem nepovažoval žádné ze svých vystoupení za více vzrušující než samotný závod. To byl další klasický příklad toho, že NASCAR odcházel od tradice a skákal tam, kde cítí, že peníze jsou. Co se děje s tradicí? Osobně miluji tradici. Z komentářů, které jsem obdržel tento týden, si myslím, že to udělají i fanoušci. Ve skutečnosti jsem obdržel e-mail, v němž jsou uvedeny další věci, které byly zajímavější než závod ve Fontaně (sledoval jsem, že barva nebyla suchá, ale určitě by to mohlo být), a přestože jsem se smál, když jsem to četl, pořád jsem přemýšlel, jak žalostné jsme cítil se tak. Zdálo se, že i Jeff Gordon souhlasí. „Byl jsem trochu zklamaný v této dostihové dráze,“ řekl Gordon. "Právě teď není absolvování. Je tady opravdu těžké dát dobrý závod."

Jak jsem zmínil minulý týden, tento typ trati, na kterém jezdci Roush vynikají. To nebyla žádná výjimka. V kole 50 bylo všech 5 vozů Roush v první desítce. Typické pro Fontanu se však zdálo, že v boxech došlo k více změnám olova než na trati.

Na konci závodu to bylo spíš to, o koho auto vydrží, než kdo byl nejrychlejší. Jak je typické pro závod na 500 mil, bylo mnoho řidičů, kteří byli vyřazeni z poruchy motoru. Když se to stalo, téměř se zdálo, že oběťmi se staly ty s nejvýznamnějšími auty.

Tony Stewart běžel v top 5 většiny závodu a zdálo se, že je jediným jezdcem bez Roush, který si vedl opravdu dobře. Ani špatná zastávka v boxech a vyfouknutá pneumatika ho nezabránily v návratu dopředu. Stewart však byl první obětí selhání motoru na klíně 214. I se všemi zklamáním to byl téměř žoviální Stewart, který vystoupil ze svého auta a ušklíbl se. „Jsme opět na vrcholu naší hry,“ řekl. "Jsem tak nadšený, jak bych měl, kdybychom vyhráli závod," řekl. "Tak jsme vyhráli šampionát. Normálně to tak silné není na začátku roku." I když ho DNF srazila na 22. místo, Stewart je známý spíše tím, že má silnější druhou polovinu sezóny. Stewart neměl DNF pro 30 závodů.

Greg Biffle vypadal naprosto nepřekonatelně a vedl více než polovinu závodu, někdy až o 13 sekund. Ale jak všichni víme, v NASCAR byste se měli naučit očekávat neočekávané. Kdo by si myslel, že u Roushova auta dojde k selhání motoru? Určitě to není něco, co se často stává, ale na kole 225 Biffleho auto začalo kouřit. Upustil válec. Chvíli kulhal kolem trati, ale pak vytáhl auto za zeď a nazval ho den.

Biffleho auto bylo jediné, které zbylo mezi spoluhráčem Mattem Kensethem a vítězstvím. Kensethovo auto bylo po celý den silné, ale ne tak silné jako Biffleho nebo Stewartovo. Jakmile byl Biffle venku, měl Kenseth jen Jimmie Johnsonovou, aby to odložil, a zdálo se, že to dělá s lehkostí. Ani pozdní opatrnost, která jim způsobila zelenou, bílou kostkovanou povrchovou úpravu, ho nezdržovala. Kenseth byl odhodlaný získat vítězství a nenechal Johnsona projít kolem něj. Po jeho špatném cíli v Daytoně bylo velmi spokojené vypadat Kenseth v Victory Lane.

Řidiči poháru mají víkend volno, ale v Mexiku je závod Busch. Příští týden budou v Las Vegas pro UAW-Daimler Chrysler 400.

Jako vždy, miluji vás slyšet. Mnozí z vás si mysleli, že jsem na Jimmie Johnsona příliš tvrdý. Někteří si mysleli, že jsem nebyl dost tvrdý. Rád jsem slyšel všechny strany. Stále mi posílejte e-maily na letsgoracin8820@yahoo.com nebo navštivte můj web na adrese //www.coffebreakblog.com/site/NASCAR

Do příštího týdne ......

Video Návody: Calling All Cars: The Wicked Flea / The Squealing Rat / 26th Wife / The Teardrop Charm (Duben 2024).