Pět vítězství a zavírání!
Pět vítězství a zavírání! Kasey Kahne vytáhla všechny zastávky velkolepým vítězstvím minulý týden v Kalifornii na Sony HD 500. „Přišel jsem sem a řekl jsem si:‚ Musíš vyhrát. Musíš vyhrát. Musíš tam jít a vést kola, “řekl Kahne. Nejen, že vyhrál, ale také vedl nejvíce kol, což mu dalo maximum dostupných bodů. Ani to však nestačilo na úplné vykompenzování 90 bodového deficitu, do kterého vstoupil. Skoro to vypadalo, že jeho naděje na výhru byly přerušeny na kole 157, když dostal pokutu za překročení rychlosti na silnici, která byla poslána dozadu předních kol. Kahne to nenechal zničit jeho den. Trvalo mu jen 23 kol, aby znovu získal svou pozici zepředu. Všichni víme, že závodění je nepředvídatelné a tato rasa se nelišila. To, co vypadalo jako jisté vítězství pro Kahne, se opět změnilo na jeho finální zastávce s pouhými 12 koly. Když se nováček Reed Sorenson rozhodl pro obrovskou hazardu, rozhodl se nesedět s vůdci, i když si nebyli jisti, zda má dost paliva na to, aby dojel. Udržoval si náskok, dokud jeho palivo vydrželo, což bohužel pro něj bylo jedno kolo krátce před cílem. Jakmile Sorenson zpomalil, Kahne se oddálila dopředu a Dale Earnhardt, Jr. těsně za nimi. Nemohl jsem uvěřit, že v Kalifornii došlo k tomuto kousání nehtů a bušení srdce. Kahne to vytáhl na konci a skončil přes 3 sekundy před Earnhardtem, Jr.

V běžeckém pořadí pro Chase bylo lehké zamíchání. Matt Kenseth nakonec převzal vedoucí místo od Jimmie Johnson. Největším ziskem v tomto týdnu byl Earnhardt, Jr. s výborným 2. místem, který ho posunul o 3 místa na 6. místo. Bohužel, největší ztráta v tomto týdnu přišla za Jeffa Burtona, který klesl o 3 místa na 10. místo, jen 30 bodů před Kahne. Mark Martin, i když o jednu pozici z minulého týdne je jen 2 body před Burtonem.

Jak špatné je, že nejúspěšnější jezdec v této sezoně stále ještě nevyrábí Chase? Mohla by Brian France litovat skutečnosti, že za vítězství nedostal více odměn? Jaké smutné by to bylo, kdybychom se dostali na konec sezóny a řidič, který vyhrál nejvíce závodů, nedostal ani šanci opravdu soutěžit o velkou cenu? NASCAR provedl jednu změnu formátu Chase, která by mohla Kahneovi pomoci. “„ Aktualizujeme knihu pravidel, “řekl mluvčí NASCAR Ramsey Poston. "Pokud budou dva svázaní 10., budou v pronásledování 11 řidičů. Pokud budou mít tři řidiče - nějaké vazby pro 10. - jsou to desátí. Nemysleli jsme si, že by v tom pracovalo přerušovačů." Způsob, jakým byla kniha pravidel napsána, byste mohli být svázáni na 10. místě, ale z top 10 kvůli tradičním metodám „tie-break“. “ Takže pokud je Kahne schopná uvázat 10. místo, bude tam.

Tento závod je rozhodující pro většinu řidičů Chase, když odděluje 4 až 10 bodů pouze 72 body. Je možné, že Kahne předběhla Burtona, Martina nebo Tonyho Stewarta. Mluvte o tlaku! Pokud ani jeden z nich neuspěje, bude tam a budou venku. „Myslíš hodně,“ řekla Kahne. „Myslíš, že neuděláš chyby, neudělá nic špatného. Ale stále musíš být agresivní. Příští víkend musíme udělat vše, co je v našich silách, a uvidíme, kde body skončí,“ řekl. "Doufejme, že budeme na pravé straně. Doufejme, že pokud povedeme kola a znovu běžíme dopředu, bude to blízko, ale mělo by to být vzrušující, to je jisté."

Po neuvěřitelné sezoně, kterou měl Burton, viděl své šance na to, aby Chase srazil špatný závod v Richmondu. "Bude to jistě souboj," řekl Burton. "Ale půjdeme tam a dáme to všechno, co máme, a to je vše, co můžeme udělat." Těším se na to. Jsem z toho nadšený. Mám pocit, že tam chodím s dobrým týmem. Tlak je, když nemáte v pekle šanci udělat nic, “řekl. "Tohle není tlak." Cítím se dobře. Máme šanci, aby se něco dobrého stalo. Je stále naše vyhrát nebo prohrát; musíme to udělat. “

Veterán Martin má k tomu svůj obvyklý pozitivní přístup. "Pořád si myslím, že jsme tady, ale bitva pokračuje a jedna věc, na kterou se všichni mohou spolehnout, je to, že půjdu dolů bojovat celou cestu," řekl Martin. "I kdybychom Chase nedělali, jsem jít dolů, houpat se až do konce, “řekl Martin.
Tony Stewart je jedním z těch, kteří v této sezoně pociťovali vzestupy i pády. Jde do docela možná jeho nejlepší dráhy, cítí tlak. "V žádném případě to není" gimme "," řekl Stewart. "V Richmondu jsme byli docela dobří, ale mají i chlápci, kteří jsou s námi v Chase." Máme ještě jeden týden a uvidíme. Nejsem moc pohodlný, ale pokud půjdeme dělat to, co normálně děláme v Richmondu, měli bychom být v pořádku. Myslím, že musíme prostě jít ven a dělat to, co vždy děláme, “řekl. "Takto jsme vyhráli dvě mistrovství a jak jsme byli každý rok v top 10 v bodech, kdy jsem byl v seriálu."

Vaše e-maily se tento týden zaměřily hlavně na tuto blízkou Chase. Dej mi vědět, co si myslíš!