Vyzvánějte se v roce 2012 těmito zábavnými matematickými problémy, které si bude váš domovský školák užít. Tito jsou zaměřeni na děti ve třídách tři až pět, ale mohou být přizpůsobeny pro širokou škálu stupňů nahrazením sčítání násobením atd.

1. Waltonova rodina koupila krabici klobouků na večírky, které se nosí na silvestrovskou párty. Krabice obsahovala 150 klobouků všech stylů. Waltonovi pozvali 67 přátel k jejich velké bash a řekli každému člověku, že si může přinést jednoho hosta. Existuje dost klobouků pro všechny potenciální hosty? Zůstanou nějaké zbytky? Pokud ano, kolik?

2. Kolo 2011 s přesností na deset, sto a tisíc.

3. Jane babička se narodila v roce 1932. Jak stará bude v lednu 2011?

4. Na Silvestra se ve městě Winter Springs uskuteční velkolepá ohňostroj. Přehlídka je plánována na 1 hodinu a 12 minut. Pokud se představení začne v 19:45, v kolik hodin to skončí?

5. Rodina Blakely se letos chystá zúčastnit ohňostroje v Winter Springs. Pokud opustí svůj dům v sedm hodin a stadion je 47 mil od domu, dorazí včas? Odhaduje se, že dokážou ujet míli asi za minutu, v kolik času by měli nechat dorazit včas?

6. V roce 2011 pracovala Cheryl ve svých matematických studiích velmi tvrdě. Její výsledky však byly následující:
67
78
45
87
59

Jaký je průměr Cheryl pro její semestr podzim 2010? Jaké je střední skóre, které získala? Jaký je její rozsah skóre?

7. Kevin a jeho matka pečeli na Silvestr slavnostní dort. Kevin snědl jednu třetinu dortu, jeho matka také snědla jednu třetinu dortu. Jaký zlomek dortu oba jedli? Jaký zlomek koláče zůstal?

8. Rohy strany stojí 46 centů za rohový obchod. Leslie a její matka musí koupit 12 rohů, ale mají pouze 2,23 $. Mají dost peněz? Pokud ne, o kolik více peněz potřebují na nákup dvanácti rohů?